| Transaction Method | Not Specified |
|---|---|
| Driving Form | Hydraulic |
| After-Sales Service | Lifelong Remote Technical Guidance |
| Major Products | Used Excavators, Loaders, Forklifts, Backhoe Loaders, Graders, Bulldozers, Cranes, Etc. |
| Origin | Japan |
| Applications | Construction Sites, Mining, Landscaping, Etc. |
|---|---|
| Advantages | Powerful, Good Stability, Easy To Operate, Good Comfort |
| Product Name | Spot Original Caterpillar 330 Second-hand Excavator Low-price Promotion Fast Delivery |
| Origin | Japan |
| Make | Caterpillar |
| Keywords | Used Excavator |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Moving Type | Track |
| Bucket Capacity | 0.36m³ |
| Machine Weight | 4920kg |
| Moving Type | Crawler Excavator,Wheel Excavator |
|---|---|
| Engine | Original Japanese Engine |
| Make | Caterpillar |
| Colur | Yellow |
| Operating Weight | 13t |
| Moving Type | Crawler Excavator,Wheel Excavator |
|---|---|
| Engine | Original Japanese Engine |
| Make | Caterpillar |
| Colur | Yellow |
| Operating Weight | 29t |
| Keywords | Used Excavator |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Moving Type | Track |
| Standard Bucket Capacity | 1.35m³ |
| Machine Weight | 29000kg |
| Keywords | Used Excavator |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Moving Type | Track |
| Standard Bucket Capacity | 1m³ |
| Machine Weight | 20500kg |
| Keywords | Used Excavator |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Moving Type | Track |
| Standard Bucket Capacity | 1.35m³ |
| Machine Weight | 29000kg |
| Keywords | Used Excavator |
|---|---|
| Origin | Japan |
| Moving Type | Track |
| Standard Bucket Capacity | 1.6m³ |
| Machine Weight | 30700kg |
| Moving Type | Crawler Excavator,Wheel Excavator |
|---|---|
| Engine | Original Japanese Engine |
| Make | Caterpillar |
| Colur | Yellow |
| Operating Weight | 8t |